MIDA TEHA PÄRNUS ?

Avasta Pärnut soodsaima giidiga linnas !

Avasta Pärnut seigeldes !

Jüri von Kaufmann (saksa k. kaupmees) oli keskaegne kaubahärra. Pärit oli ta Lübeckist, aga elas Revalis (Tallinnas) ja rändas palju ringi, iseäranis Eestimaal Hansa linnades. Ei olnud ta liiga rikas ega vaene. Aga Jüri oli eriline – ta nägi tulevikku. Ta jättis meile nuputamiseks ülesandeid ning neid lahendades sõnumeid.Jüri von Kaufmannile suvi meeldis ja samuti loomulikult ka Pärnu. Mis vihjeid ta küll sinna jättis?

TEE JALUTUSKÄIK VANALINNAS

Pärnu vanalinna südameks on Rüütli tänav. Rüütli tänavat peetakse Pärnu peatänavaks, kuna see on olnud ajalooliselt tähtis kaubandustänav. Vaid jalakäijatele mõeldud tänav paelub oma fassaadide, munakivitee, lillekaunistuste ning kõrvaltänavates asuvate välikohvikutega.

AVASTA PÄRNU JALGRATTAL

Pärnus on üle 70 kilomeetri kergliiklusteid. Seetõttu võib ratast pidada üheks parimaks liiklusvahendiks, millega Pärnut avastada. Mõne tunniga jõuab linna peal teha päris suure tiiru, nähes piirkondasid, kuhu tavakülastaja tihti ei satu. Pärnus tegutsevad mitmed ratttarendiettevõtted, osad neist ka aasta läbi. Lisaks saab suveperioodil laenutada ka elektritõukerattaid.

NAUDI PÄRNU RANDA

Kuulus Pärnu liivarand asub kesklinnast vaid veerandtunnise jalutuskäigu kaugusel. Tänu madalaveelisele ning kiiresti soojenevale lahele on Pärnu rand suurepärane supluskoht. Pärnus on ligi kaks kilomeetrit rannajoont, mis tähendab, et ruumi on kõigile soovijatele. Romantikute meelispaigaks on kõigil neljal aastaajal stiilse valgustuse ning värviliste purskkaevudega Pärnu rannapromenaad.

Soovid rohkem infot ? Vaata www.visitparnu.com

PÄRNU MUUL

Pärnu üks huvitavamaid vaatamisväärsusi on kunagi sadama süvendamiseks ja kaubanduse elavdamiseks ehitatud Pärnu muul. 2019. aasta alguses valmis uus muulile viiv valgustatud laudtee. Rajal on ka pinkidega istumiskohad ja jalgrattahoidjad. Legend: Iidse loo järgi peavad noored armunud kõndima koos muuli lõppu, et kinnitada seal oma armastust suudlusega. See toovat armunuile igavese armastuse. Muulile jõudes olge ettevaatlikud, sest kivid võivad olla libedad!

PÄRNU VALLIKÄÄR

Pärnu Vallikääru park võlub kaldapervel kulgeva valgustatud promenaadi, üle vallikraavi kaarduva romantilise jalakäijate silla ja vallikraavi keskele rajatud Eesti kõrgeima purskkaevuga. Valli peale rajatud amfiteatri-laadne kontserdipaik ootab osa saama kultuurinaudingutest. Bastioni Venus juures on taastatud sepikoda; avatud on muldkindlustuste vaheline käik ja restaureeritud kunagise postimaantee algust tähistanud Tallinna värav. Lastele loob rõõmu erinäoline lastemänguväljak.

RANNANIIDU MATKARADA JA LINNALEHMAD

Avasta unikaalset linnaloodust 600 meetrisel vaateplatvormiga matkarajal, mis asub Pärnu keskrannas mere ääres. Maist oktoobrini tuuakse siia rannaniitude hooldamiseks veised ehk „linnalehmad“, kes pilliroogu nosivad ja keda on eemalt tore jälgida. Laugjalt tõusval rajal saab loodust nautima minna nii lapsevankri kui ka ratastooliga.

Soovid rohkem infot ? Vaata www.visitparnu.com

RESTORAN EDELWEISS

Soe ja õdus restoran Pärnu kesklinnas. Lõuna ajal ootab külastajaid soodne supibuffee või mõnus kõhutäis prae ja joogiga. Kaminatule- või küünlavalgel on see suurepärane koht hubaseks õhtusöögiks.

PASTORAAT CAFE

Stiilne ja uuenduslik kohvik-restoran Pärnu südalinnas, 17.sajandil pastoraadi peahooneks ehitatud majas. Tõenäoliselt linna parim pirukate/küpsetiste valik. Kohviku menüüst võib leida põnevaid valikuid kohalikelt väiketootjatelt.

VOVA

Mõnus interjöör ja põnevad maitsed sealsamas, kus varem asus legendaarne kohvik Georg. Siit leiad elavaid taimi ja elaval tulel tehtud toitu. Menüüs 40+ erinevat toitu, lisaks kõigele muule ka tänavatoidu menüü.

Soovid rohkem infot ? Vaata www.visitparnu.com